“Bajki dla realistów”

Nadkomplet widzów ogladających na Małej Scenie KCK, coroczne spektakle kabaretu Świętokrzyskiego UTW “Trzeci Bieg” nikogo już nie dziwią. Podobnie było w tym roku 11 i 12 marca gdy kabaret wystąpił przed swoją senioralną publicznością z nowym programem.
13 lat działalności, 29 występ publiczny wypadł, jak zwykle REWELACYJNIE.
Przypomnę tylko, że wszystkie programy są całkowicie autorskie, przygotowane przez Anię Krzyczkowską.
To osoba, która osobiście wykonuje wszystkie potrzebne funkcje min. scenarzystka, rezyserka, producentka, menedżerka, kostiumolożka, krawcowa itp. – to wszystko Ania.

My widzowie wygodnie zasiadamy w fotelach i dziękujemy twórczyni i aktorom za ich trud, gorącymi oklaskami.
Tym razem główną treścią spektaklu były nieznane wersje, znanych nam motywów basniowych.
Bajki prawdę mówią, w życiu się sprawdzają. Mądrości życiowe księżniczki, wróżki, czarodzieje i rycerze nam przekazują. Przez scenę ciagle przewija się księżniczka zaklęta w żabkę oczekując na pocałunek królewicza, który zdjąłby z nie złe zaklęcie. Próżny trud. Nawet na portalu randkowym nie udało się znależć choćby lekko przechodzonego monarchy. Szczęśliwie trafił się emeryt i naszą żabkę zamienił w przystojną emerytkę.
Było też o śpiących rycerzach, którzy do walki skoczą tuż przed wyborami i o Czerwonym Kapturku co sprzedał własność swojej Babci czyli mały biały domek. Powiodło się Kopciuszkowi, który założył własną firmę sprzątającą i teraz żyje po królewsku. Jedna z wróżek zachwalała wyskokoprocentowy eliksir, który zmienia starca w junaka, a seniora w skocznego tancerza disco polo. Co do jabłuszek inna wróżka zasiała cięń wątpliwości bo o tym, że niektóre mają nadmiar metali ciężkich przekonała się już dawno temu Królewną Śnieżka. Samotna matka ze swoimi “siedmoma krasnoludkami” do pracy się nie wybiera bo żyje sobie w dostatku. Było też o czarownicach co juz na miotłach nie latają bo się przesiadły w nowoczene limuzyny hybrydowe, a biuro podróży “Latający Dywan Travel” współpracuje z innym “Anielski Orszak” i oferuje duże zniżki w ostatnią, daleką podróż.

Postacie z bajek są podobno między nami, nie za siedmioma górami.
W taki piękny, bardzo kolorowy sposób autorka przekazała nam realistyczne bajeczki z jej nowej ksiązeczki.

Pięknie dziękujemy całemu zespołowi za ten wyjątkowy słowno – muzyczny występ.

Jadwiga Dula
Kielce 15.03. 24

Finałowa piosenka: