„Bigos z Mickiewicza” w Klubie N/Silnicą

W sobotę 14 01 2023 r w „Klubie nad Silnicą” Kabaret 3-ci Bieg zaprezentował nam program pt „Bigos z Mickiewicza czyli rzecz o życiu i twórczości wieszcza”.                                         

Frekwencja była duża bo kabaret jak wiemy przyciąga słuchaczy swoimi dowcipnymi tekstami, atrakcyjną oprawą i świetnym wykonaniem czy to w formie deklamacji czy śpiewu. I tak było tym razem. Tytuł programu odzwierciedlał dokładnie sposób przedstawienia twórczości naszego największego poety . Był to rzeczywiście bigos z wielu utworów naszego wieszcza podany w pełnej dowcipu acz logicznej  formie.                                                               

Na początku występu jako wprowadzenie usłyszeliśmy wierszowaną biografię  Adama Mickiewicza przedstawioną w formie śpiewanej. Był to bardzo zabawny utwór ale też i poznawczy.                                                                                                                                            

Potem artyści Kabaretu deklamowali urywki utworów wieszcza przedstawione w żartobliwy sposób. Kompilacja utworów Adama Mickiewicza zrobiona była dowcipnie i interesująco i byliśmy pełni podziwu dla autorki tekstów. Były tam elementy z „ Pana Tadeusza” z „Pani Twardowskiej” wiele wierszy z „Ballad i romansów” np. „Romantyczność , „Powrót Taty czy „Świtezianka” i wiele innych ,ponieważ jak wiemy Adam Mickiewicz był bardzo płodnym poetą i jego twórczość jest szeroka .                                                                                               

Również jak zwykle przy występach Kabaretu 3 –ci Bieg nie mogło się obyć bez niespodzianek Tym razem były to konkursy za znajomości utworów poety a za dobre odpowiedzi wręczano nagrody adekwatne do tematu utworu.                                                                                                

I w taki sposób wraz z Kabaretem 3-Bieg uczciliśmy i zakończyliśmy „Rok Romantyzmu Polskiego” którego wiodącą postacią był nasz największy poeta Adam Mickiewicz autor ballad ,romansów ,utworów dramatycznych i powieści poetyckich które to utwory w żartobliwy sposób w powiązanych elementach zostały nam pokazane.                                              

Dziękujemy bardzo prowadzącej pani Annie Krzyczkowskiej i artystom Kabaretu 3-Bieg za uatrakcyjnienie nam czasu i czekamy na następne tak wspaniałe spotkanie.                                                                                                        

                                                                                                        Ewa Rudawska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *