Przy kominku – zespół wokalny „Tu i teraz”

 Spotkanie w dniu 16 października 2021r nosiło taki ciekawy tytuł i było poświęcone  starym piosenkom, które miło słuchać przy  kominku w blasku ognia. Spotkanie prowadziła Grażyna Sygut, której towarzyszył zespół wokalny „Tu i teraz” w składzie: prowadząca Grażyna Sygut, Weronika Czerw, Eugenia Machocka, Piotr Drzewiecki, miłe obrazy na ekranie.

Piosenka A. Własta i A. Golda „Przy kominku”, gdzie płoną drwa, ogień przynosi ciepłe i miłe wspomnienia z dawnych dni, rozpoczęła spotkanie. Przypominamy sobie,” gdy po raz pierwszy „kocham cię” mówiłeś mnie”.

Ponadto w repertuarze były takie utwory jak: „Tango Milonga” Własta i Petersburskiego, „Oczy czarne” Hemara i Golda,  ”Kolor nieba” Dzikowskiego i Krajewskiego, „Troszeczkę ziemi” Konopińskiego. Piosenkę „Szukaj mnie” obecnie śpiewa Ania Rusowicz i Sławek Uniatowski: „Cierpliwie dzień po dniu/ staraj się podążać moimi śladami/ bo sama nie wiem już/ bo nie wiem sama jak się odnajdę” (słowa bardzo ciekawe z tej piosenki).

Jeszcze były wykonywane takie piosenki: „Tańcz mną po miłości kres” (Zembaty i Cohen), „ten piękny sen” (ABBA – ponownie wracają na scenę), „La Paloma” o kochanku zostawionym na Kubie i gołębiach – listonoszach a występ zespołu „Tu i teraz” zakończył słynny walc A.Osieckiej i W. Kazaneckiego z filmu „Noce i dnie”.

Piosenki były bardzo starannie dobrane przez Grażynę, omówione i wykonane, można przy nich siedzieć przy kominku , nucić i wspominać …..

W trakcie spotkania Anna Lachnik odczytała swój wiersz o ”świerszczu za kominem” co cichutko brzęczy i o wędrowcu naszych czasów „..papieżu Janie Pawle II” „z racji kolejnej rocznicy wyboru na papieża

Repertuar Zespołu w składzie j.w  wzbudził duże słowa uznania za staranne wykonanie, stroje, towarzyszące obrazy na ekranie (dzięki Bożenko K.), repertuar, słowo wiążące – całość była doskonała DZIEKUJEMY !

Zdjęcia wykonała: Weronika Czerw

Opisała Bogda M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *