“U Babci jest słodko, świat pachnie szarlotką” – program pani Barbary Olszowy

 W sobotę 20.01.2024 na spotkaniu „Klubu nad Silnicą” obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.  Program specjalny pt. „U Babci jest słodko, świat pachnie szarlotką”(co stanowiło motto spotkania)zaprezentowała nam pani Barbara Olszowy.

 Program jak zwykle u pani Barbary był bardzo atrakcyjny. Usłyszeliśmy  piękne nostalgiczne piosenki wprowadzające nas w atmosferę dawnych lat. Były pokazywane na ekranie zdjęcia Babć i Dziadków koleżanek a także ich opowieści o swoich przodkach.

Włączali się słuchacze z sali aby opowiedzieć  ciekawostki o Babciach zapamiętane z dzieciństwa i wczesnej młodości.  Opowiadały panie Danuta, Joanna, Anna a przede wszystkim pani Barbara autorka programu. Wspomnienia były przyjmowane bardzo emocjonalnie, słuchając opowiadań i wspominając bliskich już nieobecnych pojawiały się łzy wzruszenia. Były też piosenki i wiersze w bardziej rozrywkowej formie śpiewane i deklamowane przez nasze koleżanki. Pani Weronika zaśpiewała bardzo zabawną piosenkę o babciach i dziadkach a pani Maria deklamowała humorystyczne wiersze o wadach i zaletach życia w późniejszym wieku,

Na zakończenie spotkania usłyszeliśmy piękną piosenkę „Milion róż” śpiewaną po francusku przez Ałłę Pugaczową”, którą wszyscy wspólnie zanucili a nawet zatańczyli.

 Spotkanie było bardzo przyjemne – i wzruszające i wesołe, bardzo podobało się słuchaczom. Panie Barbara Olszowy i pani Barbara Gregorczyk otrzymały ogromne brawa.

Dziękujemy obu paniom prowadzącym i już cieszymy się na następne spotkanie.

Ewa Rudawska

 Zdjęcia: Weronika Czerw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *