“Program oparty na lasce” i występ “Kabaretu 3-ci Bieg”- prowadzenie Anna Krzyczkowska

W sobotę 27.01.2024 r na  spotkaniu  w „Klubie nad Silnicą”  oglądaliśmy występ „Kabaretu 3-ci Bieg” pod kierownictwem pani Anny Krzyczkowskiej. Wystąpił też gościnnie pan Zbigniew Kubicki – rzeźbiarz, korzenioplastyk -wraz ze swoją kolekcją wyrzeźbionych lasek. I właśnie do tych lasek nawiązywał program kabaretu. Tytuł występu to „Program oparty na lasce”.                                                                                                                                                       

Na początku spotkania usłyszeliśmy kilka słów o panu Zbigniewie Kubickim i jego kolekcji lasek. Każda wyrzeźbiona laska swoim wyglądem obrazowała cel do którego służyła, np. laska szuflada z najważniejszymi datami życia, laska sygnalizacyjna, laska Mojżesza, czy laseczki „śliczne, erotyczne” z receptorami jako zachętą do zaprzyjaźniania się .                        

I o tych wszystkich wyobrażeniach lasek, ich przeznaczeniu, kształtach i sposobie użycia artyści z kabaretu śpiewali  piosenki. Piosenki były raz wesołe raz liryczne a czasem i poważne zależnie od typu laseczki np. o lasce Mojżesza piosenka była poważna natomiast o laseczce sanatoryjnej czy liryczno-erotycznej nawet nieco pikantne. Poważnie  potraktowana też była laska tęczowa choć w większości piosenek jak to w kabarecie dominowały elementy satyryczne.                                                                                                                                              

Wszystkie teksty napisała pani Anna Krzyczkowska dobierając do nich odpowiednią melodię. Jak zwykle występ kabaretu był bardzo atrakcyjny usłyszeliśmy w piosence o rozmaitych stronach życia ludzi a satyra zawsze bawi.                                                                                                                  

Na zakończenie spotkania zostaliśmy poczęstowani przez artystów pysznymi ciasteczkami z laskowymi orzeszkami .Cieszymy się bardzo z występów „Kabaretu 3 -bieg” na naszych spotkaniach i dziękujemy pani Annie Krzyczkowskiej i całemu zespołowi za  tak  ciekawy i atrakcyjny występ, dziękujemy też panu Zbigniewowi Kubickiemu za pokazanie nam swojej kolekcji  i ciekawe o niej opowiadanie.

Dziękujemy i liczymy na następne spotkanie.

Ewa Rudawska

Zdjęcia: Weronika Czerw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *