Występ grupy wokalnej „Tu i Teraz ”- koncert pieśni patriotycznych pt. „Maszerują strzelcy..”. w Klubie N/Silnicą

W sobotę 04.11.2023 r na spotkaniu „Klubu nad Silnicą” wystąpił zespół wokalny „Tu i Teraz” z koncertem pieśni patriotycznych dla uczczenia zbliżającego się „Święta Niepodległości”.   Koncert zatytułowany był słowami pieśni legionowych „Maszerują strzelcy…”. 

  Program prowadzony był bardzo ciekawie. Na wstępie usłyszeliśmy nieco historii. Były słowa z jakim trudem odradzała się nasza niepodległość i jak  zdarzenia historyczne znalazły odbicie w piosenkach.

 Następnie zaczął się koncert. Śpiewane były piosenki wojskowe z różnych okresów naszej historii ,znane już w  XVIII w. jak „Ułani, ułani ..” czy z okresu powstania styczniowego  „Hej strzelcy wraz..” a najwięcej znanych i popularnych piosenek było z okresu legionowego takich jakich jak „My I Brygada” czy  „Szara piechota ” z wersem „maszerują strzelcy…” stanowiącym tytuł koncertu. Przed każdą piosenką usłyszeliśmy rys historyczny powstawania piosenki co było bardzo interesujące i poszerzało naszą wiedzę. Także specjalne stroje zespołu w stylu wojskowym  podniosły atrakcyjność koncertu. Piosenki wzruszały i bardzo podobały się  słuchaczom, były to piosenki bliskie sercu naszego pokolenia i dobrze nam znane toteż sala włączała się często do śpiewu wraz z zespołem wokalnym.                                                                                                                                                

Po zakończeniu koncertu pani Anna Lachnik odczytała swój wiersz pt. „Być wolnym” nawiązujący treścią do idei święta niepodległości.                                                                            

Koncert dostarczył nam wiele przyjemności i radości ze słuchania i wspólnego śpiewu tak wzruszających dla nas piosenek. Cieszymy się, że zespół „Tu i Teraz”  znajduje dla nas czas i ubarwia nasze spotkania świetnymi występami, które tak bardzo nam się podobają. Czekamy na dalsze koncerty.

                                                                                                        Ewa Rudawska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *