“Filozofia człowieka”-wykład wygłosiła dr Lidia Zasadzka

W sobotę 28 10 2023 na spotkaniu „Klubu nad Silnicą” pani dr Lidia  Zasacka wygłosiła wykład  pt „Filozofia człowieka ”.                                                                                              

Wykład był bardzo interesujący. Usłyszeliśmy, że filozofia jako nauka rozumowa w większym stopniu niż inne nauki przekracza nasze potoczne doświadczenia zaś filozofia człowieka dotyczy bezpośrednio, nas to wiedza – nauka o nas. W niej przybliżamy sobie prawdę o nas samych. Chcemy poznać kim jest człowiek, poznać jego istotę i uwarunkowania. 

Każda jednostka ma jakąś wizję, wizję siebie i innych ludzi wizję świata w którym żyje, ma filozofię człowieka, którą kieruje się w życiu, a która kształtowana była w ciągu lat, doświadczeniem życiowym, lekturami, rozmowami i dyskusjami z  innymi, szkołą, kontaktami z ludźmi czy ze środkami społecznego przekazu.                                                    

Dzięki wykładowi pani dr Lidii  Zasackiej  dowiedzieliśmy się dużo o człowieku, czyli o nas samych. Warto czasem zająć  się trudniejszym tematem, dającym możliwość przemyślenia kwestii naszego bytowania na ziemi, przemyślenia jakiego typu człowiekiem jesteśmy sami  a jacy są ludzie którzy nas otaczają.

 Cieszymy się, że mieliśmy szansę posłuchać tak ciekawego wykładu.

Dziękujemy pani dr Lidii Zasackiej i mamy nadzieję, że jeszcze usłyszymy podobne wykłady, które pomagają w zastanowieniu się nad własnym życiem.

Ewa Rudawska   

2 thoughts on ““Filozofia człowieka”-wykład wygłosiła dr Lidia Zasadzka

  1. Świetny artykuł. Byłem bardzo zadowolony, że znalazłem ten wpis. Wielu osobom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Po prostu świetny artykuł. Koniecznie będę rekomendował to miejsce i często wpadał, żeby przejrzeć nowe posty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *