Zakończenie roku akademickiego 2022/2023

Pożegnania, to są te momenty w życiu każdego z nas, które zazwyczaj napawają  smutkiem, nostalgią za minionymi czasem, ale to z pewnością nie dotyczy licznie zgromadzonych na zakończeniu roku akademickiego studentek i studentów Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kielcach. To zacne grono spotkało się piątego czerwca 2023 roku w Wojewódzkim Domu Kultury, aby przed zasłużonymi wakacjami dokonać małego podsumowanka. Panie i panowie w odświętnych szatach,
 w dobrej i radosnej atmosferze wysłuchali na początku obszernego sprawozdania z dokonanych osiągnięć, twórczo spędzonych chwil na zajęciach artystycznycah i sportowych, na wykładach i wreszcie spotkaniach koleżeńskich.

Wiceprezeska ŚUTW Anna Biskup, która, jak każdego roku od 13 lat, animowała życie braci studenckiej, przedstawiła statystykę, z której wynika, że 250 osób uczestniczyło w różnego rodzaju zajęciach uniwersyteckich. Dzięki zaradności zarządu z prezeską Elżbietą Iwan, wiceprezeskami Teresą  Grembą i Anną Biskup właśnie udało się pozyskać wielu bardzo interesujących wykładowców i jednocześnie stworzyć warunki, żeby brać studencka miała gdzie na te intelektualne spotkania przyjść.

Tak więc wykłady odbywały się w przyjaznych progach Politechniki Świętokrzyskiej, Muzeum Dialogu Kultur, Muzeum Narodowym, Muzeum Historii Kielc. Ćwiczenia i warsztaty w Geoparku Świętokrzyskim,Diecezji Kieleckiej, Klubie Seniora przy ulicy Św. Stanisława Kostki.

Ale nic tak nie przyciąga słuchaczy jak znakomici wykładowcy. A pośród nich znaleźli się między innymi profesor Maria Szyszkowska, profesor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Małgorzata Stawiak-Ososińska, profesor UJK Grzegorz Miernik, Anna Korycka, Jerzy Jędrychowski, Michał Poros, Witold Sokała, Ryszard Biskup i Jerzy Gremba.

Studentki i studenci wysłuchali prezentacji z dziedzin: filozofii, historii sztuki, historii,  literatury, prawa, zdrowia. Jeśli do tego dodamy ćwiczenia w sekcjach: fotograficznej, geologicznej, ogrodniczej i wielu innych, mogli podszlifować język angielski i pośmiać się podczas występów Kabaretu „Trzeci Bieg” to mamy pełen atrakcji intelektualnych czas spędzony na ŚUTW.

Spotkanie,  podczasktórego podziękowano Ani Biskup za cały wysiłek, który włożyła w pracę na uczelni, zakończyła grupa wokalna „Tu i Teraz”.  A naszej redakcji pozostało życzyć młodzieży trzeciego wieku wspaniałych wakacji i rychłego powrotu na uczelnię w nowym sezonie akademickim.

                                                                                                                                                    (maj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *