“Dobra Rada…” – program kabaretu “3-ci Bieg” pod kierownictwem Anny Krzyczkowskiej.

W sobotę 29.04.2023 na spotkaniu „Klubu nad Silnicą” gościliśmy kabaret „3-ci Bieg” pod kierownictwem pani Anny Krzyczkowskiej. Kabaret jak zwykle zaprezentował nam  i bardzo zabawny i ciekawy i wzruszający program. Tym razem tytuł występu był „Co się plecie w Kabarecie” przedstawiane były ulubione utwory wiersze i piosenki członków kabaretu.

Tematem utworów najczęściej byliśmy my czyli seniorzy.  Większość piosenek były to piosenki satyryczne na przywary ludzi w słusznym wieku, ich  naiwność, zależność od dzieci i chęć bycia innymi niż mogą. Były też piosenki poważne o sprawach które przeżywaliśmy np. piosenka o stanie wojennym czy też apel o czystość ojczystego języka.

Każdy z członków zespołu przedstawił 3 utwory które najbardziej lubił były w tym piosenki zabawne, poważne i wzruszające. Otrzymaliśmy spektakl bardzo atrakcyjny w którym pokazane było że ”tak to się plecie, że to co w życiu to w kabarecie”. 

Na zakończenie przedstawienia , zaprezentowany został optymistyczny wierszyk o wiośnie  „ Kolejna wiosna jak młodość zielona została nam przydzielona . Niechaj uczucia już stygnące rozgrzeje majowe słońce ; poczuj się barwnym motylem rwij jak truskawki słodkie chwile. Zanim znów się coś odmieni i  przypomni o życia jesieni…   A byście wyszli stąd z  energii dawką  Każdego częstujemy truskawką”. I tak się stało ,zostaliśmy poczęstowani słodkimi truskawkami których cały koszyczek wędrował wśród słuchaczy.                                                                                                                                                                                                                                           Dziękujemy całemu zespołowi za tak wspaniała zabawę a zwłaszcza prowadzącej pani Annie Krzyczkowskiej, która była autorką tekstów wszystkich prezentowanych utworów . Cieszymy się, że w naszym Uniwersytecie działa tak świetna grupa  i mamy nadzieję, że kabaret”3-ci Bieg” uatrakcyjni jeszcze nasze spotkania .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Ewa Rudawska

Zdjęcia Ewa Rudawska; Weronika Czerw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *