Spotkanie z “Mistrzem Mowy Polskiej Vox Populi 2021”-panią Kamą Kępczyńską-Kaletą

W dniu 13.XI.21r honorowym Gościem na spotkaniu klubu była pani Kama Kępczyńska- Kaleta, mistrz mowy polskiej w 2021r.

 Pani Kama pochodzi  z naszego regionu (Bieliny). W konkursie brała udział duża ilość uczestników, różnych zawodów, wieku, byli amatorzy  z zespołów ludowych, były piosnki ludowe, piosenki napisane przez poetów i samych twórców.

Nasz Gość od razu się pozytywnie wyróżnił wśród innych uczestników, swoimi opowieściami rodzinnymi, ludowymi, oryginalnym śpiewem czystą gwarą a za swój występ dostała  tytuł mistrza  mowy polskiej. Muszę zaznaczyć, ż laureatka biegle posługuje się 5 językami i Jej występ odbył się w nich (piosenki, gadki) też piosenkami w innych językach. Najbardziej się podobały utwory w gwarze góralskiej i naszej świętokrzyskiej.

Pani Kama zwróciła uwagę na konieczność czytania, wtedy poznamy nowe słownictwo, akcenty wypowiadanych kwestii i słów , ich piękno. Niektórzy zawodowcy bardzo przychylnie wypowiadali się o pani Kamie.

Nasi słuchacze  wspólnie z Wykonawczynią śpiewali,  np. „”Z góry jadą Mazury”. Pani Kama bierze czynny udział w programach europejskich, jeżdżąc po Europie zapoznając słuchaczy ze słownictwem różnych części Europy

Serdeczne gratulacje Pani Kamo! Za występ, uśmiech pięknie dziękujemy.

 Członkowie Towarzystwa Przyjaciół  Kielc ze specjalnym pozdrowieniem od pani Zyty Trych (prezes) i członków Koła „Nad Silnicą”

Opisała Bogda Matachowska, zdjęcia wykonane przez Annę Lachnik (dziękujemy).

Kama Kępczyńska-Kaleta – Facebook – naciśnij tutaj

– YouTube – naciśnij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *