„Liryki ku uciesze-dowcip , humor, żart ,groteska”

W sobotę 06 04 2024 na spotkaniu „Klubu nad Silnicą” gościliśmy grupę Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych . Goście zaprezentowali nam program pt „Liryki ku uciesze, dowcip, ,humor, żart, groteska” . I wszystko to było przedstawione w wierszach swojego autorstwa, które recytowali nasi goście. Występy recytatorskie ubarwione były muzyką i śpiewem wykonywanym przez pana Macieja Jóżwika, barda i gitarzystę .
Program prowadziły pani Maria Salus, pani Elżbieta Goraj i pani Grażyna Górska. Jako że program związany był z wiosną a tematyka też była wiosenna i romantyczna, wiosenne żonkile zdobiły stół a slajdy z pięknymi widokami wiosny cieszyły oczy.
Program rozpoczęła pani Elżbieta Goraj dowcipnym wierszem o wypoczynku w sanatorium .Następnie wiersze prezentowali kolejni autorzy.
Usłyszeliśmy wiersze pani Elżbiety Gacek, pani Anny Lachnik, która recytowała również wiersze pani Elżbiety Janoty . Pan Bogumił Wtorkiewicz jak zwykle w zabawnym kapeluszu o nazwie „Narodziny wiosny” recytował utwór „Vivaldi-wiosna”, panowie Eugeniusz Górecki i Ryszard Rumas również recytowali swoją poezję a pan Wojciech Kołodziej zabawiał słuchaczy i poezją i dowcipem.
Atmosfera spotkania była bardzo przyjemna i swobodna, było dużo humoru i rozrywki. Słuchacze również włączyli się do programu opowiadając różne ciekawostki i humoreski .
Spotkania z Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych zawsze są bardzo atrakcyjne i czekamy na nie z radością.
Dziękujemy bardzo naszym gościom za uprzyjemnienie nam sobotniego

Ewa Rudawska

Zdjęcia : Weronika Czerw