Spotkanie muzyczne w Częstochowie

W sobotę 12 01 2019 roku w Filharmonii Częstochowskiej odbył się koncert Chórów Uniwersytetów III Wieku. Był to koncert kolęd zatytułowany „Kolędujmy małemu”.  Organizatorem konkursu były Uniwersytet III Wieku przy Politechnice Częstochowskiej,
Filharmonia Częstochowska oraz Wydział Polityki Społecznej UW. 

Była to już 4 edycja koncertów Uniwersytetów III Wieku woj. Śląskiego i ościennych. Wystąpiło 15 chórów z woj. śląskiego, opolskiego ,łódzkiego i świętokrzyskiego. Województwo świętokrzyskie reprezentował zespół „Tu i Teraz” ze Świętokrzyskiego Uniwersytetu III Wieku.
Atmosfera koncertu była bardzo sympatyczna.
Zespoły śpiewały różne kolędy nowe  bardzo ładne i stare znane nam wszystkim i bardzo lubiane. Wszystkie kolędy słuchane były z dużą przyjemnością i każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. Zespoły starały się uatrakcyjnić swoje występy pięknymi strojami , dodatkową animacją oraz rozbudowaną oprawą muzyczną

Nasz zespół „Tu i Teraz” wykonał trzy piękne i trudne kolędy  co spotkało się z ogromnym aplauzem widowni . Mimo iż był to najbardziej kameralny zespół ze wszystkich występujących chórów niewątpliwie prezentował wysoki profesjonalizm i doskonała formę wykonania utworów.

Na zakończenie koncertu zostały wręczone pamiątkowe  grawentony    a następnie wspólnie przez wszystkich uczestników koncertu została zaśpiewana piękna kolęda „O gwiazdo Betlejemska”   co podkreśliło uroczysty i świąteczny charakter wydarzenia. 

Ewa Rudawska

zdjęcia ze spotkania na stronie Częstochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku kliknij tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *