Zespół “Tu i Teraz” pod kierunkiem pani Grażyny Sygut w programie “Barwy szczęścia”

W sobotę 24.02.2024 na spotkaniu  „Klubu nad Silnicą”  zespół „Tu i Teraz” pod kierunkiem pani Grażyny Sygut zaprezentował nam program słowno-muzyczny pt. Barwy Szczęścia ”.  

 Spotkanie  było bardzo interesujące i  urozmaicone. Rozpoczęło się od niespodzianki. Każdy słuchacz został obdarowany na szczęście zieloną czterolistną koniczynką  ze słodkim dodatkiem. Dekorację sali stanowiły również przedmioty będące symbolami szczęścia jak słonik, podkowa, drzewko szczęścia.  Głównym bowiem tematem programu jak  mówił to tytuł  było „szczęście”- „szczęście” w różnych wymiarach. 

Pani Grażyna przedstawiła nam różne rodzaje szczęścia. Począwszy od starożytności szczęście pokazywało się w różnorodnej formie. Mogło być chwilowe /euforia, upojenie radość z wydarzenia/ i trwałe /zadowolenie z życia, bezpieczeństwa, więzi z innymi ludźmi/.  Osoby szczęśliwe czują się bezpiecznie, realizują swoje pasje, kochają . Zdrowie, dobra praca, udane życie też dają poczucie szczęścia.  Szczęście nie trwa wiecznie ale trzeba je pielęgnować aby się nim cieszyć.

O tym wszystkim a jeszcze więcej o szczęściu mówiła pani Grażyna , a każdy rodzaj przedstawionego szczęścia  był ilustrowany odpowiednim wierszem lub piosenką. Usłyszeliśmy wiersze recytowane przez panią Gienię a piękne piosenki śpiewane przez zespół wokalny “Tu i Teraz”.

Piosenki bardzo się podobały słuchaczom, były to znane nam kompozycje np. „Szczęście raz się uśmiecha..” ,”Barcelona”,  ”Żeby szczęśliwym być”  i inne równie wzruszające , a sala włączała się do śpiewu.  

Cały występ został przyjęty z wielkim aplauzem  i prośbą o piosenki na bis. Dowiedzieliśmy się też kilku ciekawostek o szczęściu np. w jakich krajach ludzie są  najbardziej szczęśliwi. Liderem okazały się kraje skandynawskie -kraje północy – co nieco zdziwiło słuchaczy. Nowinką też było, że 30 marca to Dzień Szczęścia.  Program zaprezentowany przez zespół „Tu i Teraz” bardzo się wszystkim podobał, było wiele ciekawych wiadomości, a piękne wzruszające piosenki i wiersze zauroczyły słuchaczy.

 Dziękujemy bardzo zespołowi „Tu i Teraz” za tak doskonały i chwytający za serce program. Będziemy czekać na chwilę szczęścia już 30 marca, a mamy nadzieję , że w niedługim czasie usłyszymy znów nasz ulubiony zespół „ Tu i Teraz” na spotkaniu „Klubu nad Silnicą”   

Ewa Rudawska 

Zdjęcia: Grażyna Kotwica

                                                                                                                                               

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *