„Wyżej już niebo” – wspomnienie o Wandzie Rutkiewicz

W imieniu organizatora Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach oraz swoim jako kustosza Wystawy  zapraszam Państwa do udziału w wernisażu okolicznościowej wystawy: „Wyżej już niebo. Góry najwyższe Wandy Rutkiewicz. Polki w drodze ku Himalajom”, który swoją obecnością uświetni himalaista, organizator i koordynator kilkunastu wypraw himalajskich Janusz Majer. Nasz Gość Specjalny opowie o Wandzie Rutkiewicz, swojej z nią znajomości, spotkaniach na himalajskich szlakach. 

„Wyżej już niebo…”.  Wanda Rutkiewicz  we wspomnieniach Janusza Majera – spotkanie i wernisaż wystawy.

 Przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla pasjonatów gór i turystyki wysokogórskiej!

Zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy:

„Wyżej już niebo. Góry najwyższe Wandy Rutkiewicz. Polki w drodze ku Himalajom”,

którego Gościem Specjalnym będzie Janusz Majer – himalaista, organizator, uczestnik i kierownik kilkunastu wypraw himalajskich.  Nasz Gość opowie o Wandzie Rutkiewicz, swojej z Nią znajomości, spotkaniach z Wandą na himalajskich szlakach.

Moderatorem spotkania będzie kielecki antykwariusz, wydawca, znawca gór wysokich, wspinacz Henryk Rączka.

Na  pierwszych 100 gości oczekują książki ufundowane przez Antykwariat Górski „Filar” z pamiątkowym znakiem naszej wystawy i spotkania z Januszem Majerem.

Czekamy na Państwa  w piątkowy wieczór, 1 lipca 2022 r. o godz. 18.00, na parterze w sali konferencyjnej/holu Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach, ul. Uniwersytecka 19.

Wstęp bezpłatny!!!

Ewa Kornecka-Mogielska
Kustosz Wystawy