Jubileusz zespołu wokalnego „ Tu i teraz „ Pięć lat minęło jak jeden dzień.

Klub nad Silnicą spotkanie 30 listopada 2019 r.

Zespół wokalny pod kierownictwem Grażyny Sygut  w składzie : Weronika Czerw, Gienia Makowska, Piotr Drzewiecki i Grażyna Sygut wystąpili w naszym Klubie z kolejną , jubileuszową premierą  pt. ”Perły z lamusa” .

Przed występem nasze miłe – wiceprezeska Anna Biskup i koordynatorka Bogda Matachowska wręczyły dyplomy za piękną działalność Zespołu i słodki upominek .Zespół, który jest niezwykle pracowity i aktywny w występach i  próbach przed nimi, począwszy od Seniorad poprzez występy w KCK, Woj. Domu Kultury, Klubach Seniora w mieście, Domach Opieki na terenie Kielc, również w konkursach śpiewaczych kolęd np. w Częstochowie z pierwszą nagrodą. Zespół w tym pięcioleciu wystąpił i otrzymał wiele nagród oraz wyróżnień, 100 razy.  Grażyna Sygut jest chórzystką w zespole przy kościele garnizonowym w Kielcach.

Dwa tygodnie temu, Grażyna z  chórem garnizonowym wzięła udział w  uroczystościach wręczenia sztandarów jednostkom Wojska Polskiego na Wawelu w Krakowie przez Prezydenta RP i oprawy chóralnej tej imprezy oraz spotkania z Parą Prezydencką, o czym nam opowiedziała skromnie, ale  z zadowoleniem. Po tych podziękowaniach dla Zespołu  „Tu i teraz” od Zarządu ŚUTW i obecnych klubowiczów na Sali i całej braci słuchaczy uniwersytetu. Nastąpiły wyróżnienia  ze strony Kierującej Zespołem-osób z poza śpiewających: kubeczkami z wizerunkiem członków Zespołu wręczono je Bożence Kwapińskiej, Basi Olszowy, Bogusi Matachowskiej, sopranistce i panu przygotowującemu podkłady muzyczne do akompaniamentu zespołowi.  Była też  niespodzianka – tort jubileuszowy z fajerwerkiem i słodki poczęstunek dla obecnych na sali.

Z największą radością wysłuchaliśmy piosenek z lamusa, którymi nas obdarzył Zespół , były nimi : pieśni St. Moniuszki Prząśniczki, Pieśń wieczorna,  wiązanka tang z okresu dwudziestolecia międzywojennego: Jesienne róże, Chryzantemy złociste, Tango Milonga, dalej bliższe  współczesności  sentymentalne: Przy kominku, Co moje wszystko twoje, Kawiarenki z repertuaru Ireny Jarockiej, Tańcz ze mną moje życie i na ludowo Oj, zagraj mi muzyko. Niestety trzeba było zakończyć to miłe spotkanie,  ale w uszach zostały melodie.

I ja tam byłam i opisałam wam jak udał się powyższy Jubileusz – Halinka Główkowska, fotografie zrobił niezawodny Ryszard Misiorek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *