„Jesienne pejzaże”-twórczość członków tow. Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach

Mimo kalendarzowej jesieni – dzień 26 października był pełen słońca, opadających kolorowych liści w różnych odcieniach zieleni, żółci, brązów. W tym dniu członkowie TPSzP w Kielcach czytali na spotkaniu swoje wiersze poświęcone jesieni, polskiej, ślicznej, czasami pełnej zadumy… Na ścianach sali wystawa obrazów Alicji Kufel z cyklu „Ceremonie”, na ekranie widzimy fotografie ogrodu Marianny Piotrowskiej, pełnego jesiennych kwiatów, traw ozdobnych.

Na tym tle słyszymy strofy wierszy prezentowanych przez ich autorów, a było ich kilkunastu, a mianowicie: Krzysztof Nawrot, Maria Salus, Marianna Węgierek, Aniela Posobkiewicz, Marianna Włóka, Elżbieta Flis, Helena Kowaluk, Marianna Piotrowska, Elżbieta Goraj, Wanda Śliwińska, Elżbieta Janota, Joanna Cieślicka, Anna Lachnik, Wanda Kuśmider-Chatys, Alina Karczewska, Barbara Maludzińska, Zyta Trych. Słyszeliśmy o pięknie przyrody w tych dniach, jesiennych liściach fruwających w powietrzu, nostalgii, spadających kasztanach…..o życiu, które ciągle płynie….Słowo było przerywane melodiami o jesiennych różach, żółtych chryzantemach i innych, a wykonywał  pan Ryszard Rumas.

Na uwagę zasługują jeszcze inne fakty jak pokazany na sztalugach fotogram „Jesienny świt” wykonany przez Małgorzatę Sajkowicz na ulicy Zagnańskiej przed świtem. Jest miękki, pełen tajemnic…Nie mogę nie wspomnieć o Joannie Cieślickiej, która wystąpiła w stroju „królowej Jesieni”, szal, kapelusz ozdobiony liśćmi klonu, źdźbłami suchych kolorowych traw. Nic dziwnego, że wszystkie prawie dziewczyny musiały zrobić sobie fotografie w tym pięknym przybraniu..

Spotkanie prowadzili Maria Salus, Krzysztof Nawrot i Zyta Trych, która na zakończenie spotkania stwierdziła: Listopad miesiąc zadumy, szukamy radości życia, ale to trudne. Dobrze przyjąć zaproszenie do kawiarni na lampkę czerwonego wina i wtedy wspominać minione chwile…

Spotkanie było bardzo sympatyczne, były piękne  słowa, melodie, obrazy… DZIĘKUJEMY

Opisała Bogda Matachowska, zdjęcia wykonała Anna Lachnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *