Aleksander Lwow-50 lat w górach świata

Przypominamy o interesującym spotkaniu w bibliotece UJK.

Aleksander Lwow-50 lat w górach świata, czyli”zwyciężyć znaczy przeżyć”-spotkanie i wernisaż wystawy”

W imieniu swoim jako kuratora Wystawy, organizatorów: Biblioteki Uniwersyteckiej UJK w Kielcach oraz Antykwariatu Górskiego „Filar” zapraszam Państwa na kolejne nasze spotkanie związane z górami wysokimi i ludźmi, dla których ich zdobywanie stało się największym wyzwaniem, pasją i sensem życia.
Powracamy z fantastyczną propozycją spotkania z jedną z najwybitniejszych i najbarwniejszych osobowości polskiego alpinizmu, zdobywcą 4 ośmiotysięczników, uczestnikiem wielu himalajskich ekspedycji, autorem nowych dróg wspinaczkowych w górach wysokich, redaktorem oraz wydawcą pierwszego w Polsce miesięcznika wspinaczkowego pt. GÓRY i ALPINIZM, autorem książek i licznych artykułów o tematyce alpinistycznej, wreszcie gawędziarzem z niepowtarzalnym poczuciem humoru – ALEKSANDREM LWOWEM, który wie, że „w życiu tak naprawdę ważne jest tylko to, co szalone, ale pod jednym warunkiem – trzeba to szaleństwo przeżyć”.
Spotkaniu towarzyszyć będzie Wystawa książek i czasopism ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej UJK oraz kolekcji prywatnej Henryka Rączki pt. „GÓRY ŚWIATA – ZDOBYWCY, ZWYCIĘZCY, PRZEGRANI”. 
Wydarzenie poprowadzi Henryk Rączka, wspinacz, bibliofil, znawca gór wysokich, prywatnie posiadacz największego zbioru literatury o tematyce karpackiej oraz właściciel Antykwariatu Górskiego „Filar”.

Oczywiście czekamy na Państwa w czwartkowy wieczór 8 grudnia 2022 r. o godz. 18.00 na parterze w sali konferencyjnej/holu Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach, ul. Uniwersytecka 19.


Do zobaczenia!
Ewa Kornecka-Mogielska
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach