Wigilijny piknik.


Grudniowy, prawie wiosenny dzień zachęcił sporą grupę osób do wspólnego świętowania wigilii Bożego Narodzenia na leśnej polanie. Łagodną trasą, ścieżką przyrodniczo - leśną "Leśne ABC", wędrowaliśmy z Niewachlowa przez Jeziorany  do leśniczówki Gruchawka.

Zobacz cały wpis

Bogda Matachowska

10-12-2017r

MAMY LAUR WOLONTARIATU!

W dniu 5 grudnia br podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Regionalne Centrum Wolontariatu, Diecezjalne Centrum Wolontariatu oraz Wolontariat przy MOPR przyznało po raz 12-ty Laur Wolontariatu.

Wśród odznaczonych znalazły się nasze Koleżanki pracujące w Archiwum Diecezjalnym w Kielcach. Ich praca, wymagająca wiele cierpliwości, staranności i odpowiedzialności przyczynia się do ocalenia od zapomnienia pamiątek naszej historii. Pracą przy cennych oryginałach różnych dokumentów wspierają również działalność mającą na celu ochronę dziedzictwa Kościoła Kieleckiego.

GRATULUJEMY !

Linki do artykułów i zdjęć w prasie dot. Międzynarodowego Dnia Wolontariusza:  


Zobacz cały wpis

        VII Festiwal Piosenki Seniorskiej


W sobotę 25 listopada br w klubie "Uroczysko" przy Świętokrzyskiej Sp-ni Mieszkaniowej odbył się już VII festiwal piosenki seniorskiej.

Zobacz cały wpis

Podziękowanie          

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach serdecznie dziękuje wszystkim osobom, uczestniczącym organizacyjnie i finansowo w trwającej w listopadzie 2017, 25 - już corocznej kweście cmentarnej na rzecz ratowania zabytkowych pomników kieleckich cmentarzy.


Zobacz cały wpis

   Pamięci Janusza Kubary
fot. Ignacy Głowacki

„Żyłem z wami, cierpiałem i płakałem z wami,
Nigdy mi, kto szlachetny, nie był obojętny,
Dziś was rzucam i dalej idę w cień – z duchami-
A jak gdyby tu szczęście było – idę smętny…                Nagrodzeni fotograficy

     Dom Kultury Zameczek zorganizował KONKURS FOTOGRAFICZNY „TAJEMNICE PEWNEJ ULICY”, w którym udział wzięła nasza koleżanka Małgorzata Kotwica.  


 Zakończenie roku akademickiego 2016/2017
   
    Kielce dn. 21.06.2017
   Jadwiga Dula

   Uroczystość zakończenia roku akademickiego miała miejsce w Wojewódzkim
   Domu Kultury w Kielcach w dn. 19.06.2017r.
   Po krótkim wystąpieniu prezes naszego stowarzyszenia p.Elżbiety Iwan,
   podsumuwującym roczną działalność ŚUTW, scenę opanowali artyści.


 Wystawa Sekcjii Fotograficznej podczas Nocy Bibliotek

   
   
   Kielce dn. 18.06.2017

    Małgorzata Kotwica


   Podczas obchodzonej w całym kraju Nocy Bibliotek w filii nr 9 Miejskiej Biblioteki
   Publicznej w Kielcach przy ul. Okrzei miał miejsce wernisaż fotografii prac
   wykonanych przez członków Sekcji Fotograficznej.  DO ZOBACZENIA W KINIE

                              

   Kielce dn.16.06.2017
    Anna Biskup


               Dwie szczęśliwe trzynastki zamknęły seanse filmowe w Kinie „Fenomen”
    Wojewódzkiego Domu Kultury. Uroczystość odbyła się 13 czerwca i było to
    trzynaste,ponadprogramowe spotkanie w ramach „Akademii Filmowej 50+”. 
    Zakończenie roku w sekcji ogrodniczej

Sekcja Ogrodnicza w roku bieżącym obchodziła nie tylko uroczyste zakończenie Roku Akademickiego 2016 / 2017, ale również 15 - lecie istnienia pod kierunkiem mgr Edwarda Galusa, naszego nieocenionego opiekuna, wykładowcy.      


      "Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznego".

          Kielce dn.23.02.2017
 

           Konkurs fotograficzny dla seniorów 60+
           ogloszony przez Urząd Marszałkowski - rozstrzygnięty.

  

     Jubileusze w Świętokrzyskim UTW

      Kielce dn.14.02.2017
      Halinka Główkowska

         Miesiąc luty obfituje w jubileusze.
         Na dwa chciałabym zwrócić uwagę.
Kielce dn.16.02.2017
Jadwiga Dula

Grupa Wokalna "Tu i teraz" w 2016r

Grupa Wokalna "Tu i teraz" działająca przy Świętokrzyskim UTW występuje od kilku lat z dużym powodzeniem na scenach dużych i małych naszego regionu.


"Kolędujmy Małemu"

 Dn. 3.02.2017r
Grażyna Sygut

Dnia 21 stycznia nasza grupa wokalna "Tu i Teraz" udała się do Częstochowy na doroczne kolędowanie chórów Uniwersytetów Trzeciego Wieku z woj. śląskiego, organizowane przez  Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Politechnice Częstochowskiej, Urząd Miasta Częstochowy i Miejski Dom Kultury.


                                              Wigilia u ogrodników    

  Kielce dn. 09-01-2017r.

  Elżbieta Ożarowska- Dzierzenga

Ostatnie przedświąteczne zajęcia w Sekcji Ogrodniczej były niezwykle urozmaicone, Wigilia, opłatek, życzenia, wykład i wyjątkowo atrakcyjne zajęcia warsztatowe. Wigilia skromna ze względu na warunki lokalowe, ale jak zwykle uroczysta. Mieliśmy okazje posmakować regionalnych potraw wigilijnych - śląskich makówek i wigilijnej zupy siemieniotki / zupa z konopi/, z krupami czyli kaszą perłową.

Wiele produktów, które powinny znajdować się na wigilijnym stole, w naszym przypadku to plony z naszych ogródków.      Kielce dn.26.12.2016

Elżbieta Ożarowska-Dzierzenga 


                    Wigilia w lesie - 2016r

    Tradycyjnie już od prawie ćwierć wieku najstarsi stażem, słuchacze naszego Uniwersytetu organizują spotkania wigilijne w lesie Na Stadionie. W bieżącym roku też takie spotkanie się odbyło w niezwykle świątecznej atmosferze i w miarę możliwości z zachowaniem reguł spotkań wigilijnych. "Świadek historii"Kielce dn.18.12.2016
Bogda Matachowska

Medal – nagroda Instytutu  Pamięci  Narodowej jest przyznawana osobom szczególnie zasłużonym  dla upamiętnienia historii Narodu Polskiego w regionie oraz osobom wspierającym edukację historyczną. Powakacyjne remanenty

  

                      Kielce dn. 12.07.2016 
                Elżbieta Ożarowska - Dzierzenga


Wystawa Lilii w Kielcach.

     W dniach 9,10 lipca / sobota niedziela/ odbyła się w Kielcach XXXI Wystawa Lilii. W trakcie wystawy kielczanie mogli podziwiać najpiękniejsze lilie wyhodowane przez działkowców z Kielc i województwa świętokrzyskiego.


                                                        Bal Andrzejkowy w Pierzchnicy


Jak się bawią ludzie w Andrzejki trudno powiedzieć, zapewne każdy na swój sposób, ale wiemy na pewno jak się bawią słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku - fantastycznie. Dowód - "Bal Andrzejkowy " w Pierzchnicy. Tradycyjne Andrzejki upłynęły nam w szampańskim nastroju. Były tańce i to jakie, przy dźwiękach cygańskich przebojów i nie tylko. Jak cygańskie melodie to i wspólne śpiewanie. W takiej sytuacji szybka integracja z innymi uczestnikami balu. .                                                 Odkryj swoją moc! Vademecum bezpiecznego seniora!


             Kielce dn.28.11.2016


22 listopada br. w gościnnych progach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach kilkudziesięciu słuchaczy naszego Uniwersytetu uczestniczyło w bardzo ciekawym projekcie przygotowanym dla naszych seniorów przez Centrum Kształcenia Ustawicznego PASSA. 
                                                          "Niedziela u Andrzeja"
„Niedziela u Andrzeja” w Kinie Moskwa, to kontynuacja cyklu spotkań słuchaczy UTW  z kinem „Ostatnia Niedziela, który to cykl zapoczątkował  Andrzeja Kozieja nasz nieodżałowany przyjaciel i wykładowca ,wielki miłośnik kina i filmu.


Sekcja ogrodnicza - przed Dniem Wszystkich Świętych

     Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszek, odwiedzamy cmentarze, porządkujemy groby naszych zmarłych, przystrajamy je odświętnie. Z tymi świętami związany był temat ostatniego spotkania Sekcji Ogrodniczej.  Wykład dotyczył sposobów organizacji cmentarzy, roślinności do nasadzeń i sposobów dekoracji grobów. Zaproszona przez naszego wykładowcę Pani florystyka zademonstrowała nam sposoby tworzenia wiązanek, stroików nagrobnych. Bardzo przydatna wiedza a i satysfakcja duża, że oto osobiści zrobiliśmy coś od siebie dla naszych bliskich.


Zobacz kolejne artykuły: [1-5][6-10][11-15][16-20][21-22] Następna
Świętokrzyski Uniwersytet Trzeciego  Wieku w Kielcach powstał  przy Wyższej 
Szkole Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach w 1985 roku.


Copyright © 2016 Świętokrzyski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wszelkie prawa zastrzeżone.