Dodane przez: Mira Banaś (2018-03-13)
Artykuł przeczytano: 60 razy.
Bogda Matachowska
11-03-2018r.

„Jaka jesteś nie wie nikt…”

Zespół " Tu i Teraz" pod kierownictwem Grażyny Sygut
Dzień 8 marca to Dzień poświęcony Kobietom, dlatego też spotkanie w dniu 10 marca to piosenki o kobietach i dla kobiet,  które to utwory przygotowała Grażyna Sygut  ze swoją grupą „Tu i Teraz”. Grażyna na wstępie pyta licznie zgromadzone kobiety:  „Jaka  jesteś? Bo tego nie wie nikt, nawet  ty? Jaka jesteś?” I popłynęły strofy wierszy poświęconych  kobietom młodszym i starszym, czasami kobiecie tej jednej jedynej,  piękne melodie w wykonaniu zespołu „Tu i Teraz” a to wszystko na tle fotogramów (uroczych) zmieniających się na ekranie…


Trudno mi wymienić  tytuły (było 10), wszystkie słowa piosenek opisujących kobiety w różnych chwilach życia, życzenia  (serdeczne) wysyłane do nich przez płeć mniej piękną chcącą  je zabrać tam, gdzie szczęściu nic nie grozi, aby mieć chwileczkę zapomnienia…. Były takie słowa jak „będziesz moją panią” czy słowa Dody „ Nie daj się!” albo „Ech mała! Nie szalej”…..Piosenki były wykonywane  zespołowo lub indywidualnie dedykowane..
Obok kobiety  prawie zawsze stoi mężczyzna, więc i tu nie zabrakło słów kobiet  skierowanych do nich Kaziu! Kaziu! Zakochaj się, już wiosna rozkwita …”

Ania Lachnik przedstawiła swój wiersz o kobiecie – pięknej jak kwiat konwalii a mecenas S. Szufel  rozbawił nas recytacją wiersza T. Boya-Żeleńskiego „Stefania” „Kto poznał panią Stefanią/ Ten wolał od innych panią……..Z tym największy jest ambaras/aby dwoje chciało na raz.

Atmosfera spotkania była bardzo sympatyczna, zebrani śpiewali razem z członkami zespołu, bili głośno brawo i wołali ; Bis, bis.. I było bis.
Zawdzięczamy to członkom zespołu: Weronika Czerw, Piotr Drzewiecki, Genowefa Makowska, Grażyna Sygut – reżyseria, wybór repertuaru, kierownictwo i Igor Głowacki – strona mechaniczna.

 zdjęcia wykonał Ryszard Misiorek.

Serdeczne podziękowania dla Wykonawców i Słuchaczy  od Bogdy Matachowskiej, która próbowała to opisać.