Dodane przez: Jadwiga Dula (2018-01-03)
Artykuł przeczytano: 296 razy.
 

       Rajd noworoczny

 Na pierwszą w Nowym Roku 2018 pieszą wycieczkę wybrała się spora, ponad 20  - osobowa grupa seniorów. Przewodnik poprowadził nas trasą od nowej pętli  autobusowej na Czarnowie (linia MZK nr 18) przez Pietraszki> Dobromyśl> Janów  do Jaworzni.
     Wybrałam się na trasę szukać w lesie choćby śladów zimy a tu wokoło wiosna! Słoneczko od rana świeciło ostro, na niektórych krzewach już zaczynają rozwijać się pąki liściowe. Wygląda na to, że czas do plecaka wrzucić okulary przeciwsłoneczne.
Noworoczny rajd, został uświetniony szampanem przez kol.Janusza. W naszym gronie był także solenizant Miecio, więc już na 1-szym postoju było słodko i wesoło.
Trasa krótka ok.9 km, po płaskim, otwartym, nasłonecznionym terenie, nawet błota było niewiele.
Czekając na powrotny autobus, kilka osób aby usprawnić swoje ciało po świątecznym łakomstwie, uskuteczniło trening fitnes na pobliskim placu zabaw.
W drodze powrotnej, mój współpasażer, pan w średnim wieku, był zaintrygowany tak liczną, wesołą grupą wędrowców  i przepytał mnie o trasę rajdu oraz organizatorów wycieczki. Pilot wycieczek zagranicznych ale dobrze obeznany z naszym regionem podpowiadał mi gdzie w pobliżu są ciekawe miejsca. Pewnie za jakiś (dłuższy) czas będzie naszym kolegą na UTW. Jako obserwator przyrody i pogody radził mi aby wrzesień zaplanować "wycieczkowo," bo zgodnie z przepowiednią ludową pogoda w tym m-cu będzie taka jak 2 stycznia czyli wspaniała.
Warto wykorzystać tę informację, może ta prognoza się sprawdzi.

Jadwiga Dula
Kielce dn. 3.01.2018.