Dodane przez: Mira Banaś (2017-11-30)
Artykuł przeczytano: 238 razy.

Zofia Chałat

29-11-2017r.

Nowe prace, konkurs i zbiórki wolontariatu

  • -30 października 2017r. minęło 5 lat naszej pracy w Archiwum Diecezjalnym. Z tej okazji grupa wolontariuszek posiadających pisemną umowę o pracę napisała pracę konkursową – krótką notatkę archiwalną na dzień 21 listopada 2017r. i wyraziła zgodę na udział w konkursie „Laur Wolontariatu 2017r.”.

             Pracę konkursową dedykujemy:


Kopię opracowania konkursowego z wyrazami szacunku i uznania w podziękowaniu za wszystkie nasze spotkania w pracy, przekazano dyrektorowi Archiwum Diecezjalnego ks doktorowi Tomaszowi Goclowi, Siostrze Danucie i Starościnom Sekcji Archiwalnej.

W pracy konkursowej piszemy o sobie nie dla uzyskania szczególnych wyróżnień, pochwał czy nagród; chcemy powiedzieć o sobie innym, o niezwykle przyjaznym miejscu pracy dla wolontariatu.

Piszemy również o sobie , może nieskromnie, ale piszemy o sobie tak – „jesteśmy jedynym w Polsce zespołem wolontariuszek, seniorek, wykonującym w archiwum kościoła różne prace nie wymagające szczególnych kwalifikacji, ale potrzebne dla zachowania dziedzictwa kulturowego Kościoła Katolickiego.

  • -29 listopada 2017r. posłaliśmy paczkę z opłatkiem, życzeniami i pierniczkami świątecznymi dla polskich dzieci świetlicy „Dom, który czeka” w Nowej Wilejce, dzielnica Wilno. Prezent od wolontariuszek naszego ŚUTW wręczy „ułański Mikołaj” z Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Ułanów Wileńskich im. Józefa Piłsudskiego.

  • -Realizujemy pomysł Berty: do teatru podopiecznych DOS zbieramy na prezent różne materiały do szycia strojów teatralnych.

  • -Nadal prowadzimy zbiórkę sztucznej biżuterii i nowych „nietrafionych” prezentów (na „Szlachetną Paczkę”).

  • -Aktualnie pakujemy książki do wysłania do polskich bibliotek Podola (Ukraina). Przyjmujemy jeszcze książki do 20-go grudnia 2017r.do tego transportu.

  • -Dla polskich harcerzy pracujących w wakacje na polskim cmentarzu w Maniewiczach (Ukraina) prowadzimy zbiórkę lektur szkolnych, słowników, słowników dwujęzycznych.

  • -Ponawiamy zaproszenie do korzystania z form akcji-„wymień się przeczytaną książką i gazetą”.

  • -Cały rok akademicki prowadzimy zbiórkę „darów serca” dla:

- dzieci chorych- Centrum Pediatrii Kielce

- dzieci polskich i Polaków w Wilnie i Ukrainie

  • -Przyjmujemy „dary serca”:

 -nowe –kredki, farbki, długopisy, ołówki, zeszyty (różne), notatniki, bloki rysunkowe.

 -płyty z bajkami, piosenkami, filmami dla dzieci, młodzieży i dorosłych

 -książki (różne)

  • -W Sali nr 8, Kielce,ul. Seminaryjska 28a – wyłożony jest pojemnik do którego można wkładać „dary serca”. Zbiórka jest dobrowolna.

Zapraszamy.