Ciotka Wieża

Serdecznie zapraszamy  na spektakle monodramu „Ciotka Wieża”, poświęconego naszej lokalnej artystce Jadwidze Prandocie Trzcińskiej. Przedstawienie jest idealną propozycją dla mieszkańców Kielc: opowiada koleje losu mieszkającej w Kielcach malarki, jej pogłębiającą się samotność, wynikającą z dużej niezgody na otaczającą ja rzeczywistość. To szansa, by przypomnieć sobie nieco zapomnianą artystkę, która była przecież … naszą sąsiadką, ważną i ekscentryczną mieszkanką naszego miasta.

Tekst scenariusza na pisała Elżbieta Chowaniec, laureatka wielu nagród i dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Reżyserii podjęła się Judyta Berłowska, laureatka nagrody za reżyserię na Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej za spektakl „Mazagan” w Teatrze im Horzycy w Toruniu. W roli Jadwigi Trzcińskiej zobaczymy aktorkę Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” Ewę Lubacz.
To pierwsza od lat produkcja teatralna Kieleckiego Centrum Kultury.

Przygotowaliśmy ofertę kilku spektakli wieczornych:
15 stycznia o godz. 19 i 24 stycznia o godz. 19 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury
oraz spektakle przedpołudniowe:
w następujących terminach: 16 stycznia, godz. 9 i 11, 24 stycznia, godz. 9 i 11 i 25 stycznia, godz. 9 i 11, 1-2 marca, godz. 9 i 11.

Bilety grupowe kosztują tylko 10 zł od osoby.