Piknik integracyjny

Piękna złota jesień pokolorowała drzewa, zachęca do spędzania czasu wśród przyrody.
Słuchacze świętokrzyskiego UTW w czwartkowy, słoneczny październikowy dzień, tłumnie zjawili się przy wiacie na Stadionie Leśnym na integracyjnym pikniku. Przy wspólnym stole zaopatrzonym prowiantem, który każdy przyniósł ze sobą, zrobiło się gwarno. Rozmowy, śmiechy, słoneczna pogoda wprawiła nas w dobry nastrój.
Pieczenie kiełbasek w ognisku i wspólne śpiewanie, na dobre rozkręciły miłą atmosferę spotkania.
Uczynne koleżanki zadbały o wesołą zabawę. Jola zapewniła kijki do pieczenia smakołyków w ognisku, Weronika przyniosła śpiewniki grupy wokalnej „Tu i Teraz”, które ułatwiły wybór piosenek. Zarząd ŚUTW częstował słodkimi bułeczkami.
W trakcie zabawy zaplanowaliśmy już następne wsólne biesiadowanie w plenerze.

Stadion Leśny wśród kielczan cieszy się dużym powodzeniem. Często można tu spotkać różne grupy społeczne spacerujące, grillujące i poprawiające swoją sprawność fizyczną.
My też mieliśmy sympatycznych sąsiadów. Obok naszego paleniska pojawiło się drugie, przygotowane przez umundurowanych rezerwistów Wojska Polskiego. Po swoich ćwiczeniach zatrzymali sięi tutaj na odpoczynek
i posiłek. Niestety wojskowej grochówki nie było, na co trochę niektórzy z nas liczyli.

Zwyczajem wyniesionym z harcerstwa i turystyki „Pożegnalną piosenką” /…ogniska już dogasa blask, braterski splećmy krąg…/ zakończyliśmy nasze plenerowe spotkanie.
Należy dodać, że nasz piknik integracyjny to sposób w jaki uhonorowaliśmy Europejski Dzień Seniora, który przypada na dzień 20 października.

Kielce dn.22.10.22
Jadwiga Dula

Zdjęcia: Weronika Czerw, Anna Biskup, Jadwiga Dula