„Przebudzenie” -prezentacja nowych utworów „Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych”

Zebranych powitała V-Prezes Maria Salus i członkini Zarządu Ewa Goraj. Dzisiejszy dzień nie był wiosenny i o przebudzenie wiosny trzeba było się postarać i przedstawić przygotowane wiersze .

Na początek Marianna Piotrowska powiedziała o radosnej wiośnie , gdy wszystka wraca w przyrodzie do życia. I przedstawiła wiersz Anny Lachnik Budzenie brzozy zachęcając ją do sprawdzenia i poruszenia by wiosna przekonała się, że na nią czekamy.

 Bogumił Wtorkiewicz w nowym kapeluszu z własnej kolekcji powiedział , że bocian , jak na żaglu przyleciał anonsując wiosnę. Zaś Jerzy Wójtowicz zauważył, że mimo iż słońce mocniej już świeci i słychać śpiew skowronka , drzewa mają dreszcze i są ostrożne w rozwijaniu liści. I powiedział wiersz o Kielcach, który wzbudził zainteresowanie i autor zechce go opublikować w nowym tomiku. Helenka Kowaluk  oświadczyła, że chce się już spotkać z wiosną , posłuchać treli ptaków i zobaczyć kolorowe kwiaty, jak w maju i pragnie by Chwila ta trwała i pozwoliła XXI wiek uwolnić od pandemii sars 19, także by ta chwila trwała, trwaj chwilo trwaj , bo brak nam teraz przyjaciół i biesiadnych spotkań. Zakończyła  zawołaniem et viva de l*larte. Ewa Goraj tak scharakteryzowała Przebudzenie stoi w oknie , otwiera je i oddycha zapachem ciepłej ziemi. Ryszard Rumas widział igraszki w wodzie szczura wodnego i uznał to za prebudzenie.

Wszyscy  czujemy potrzebę obudzenia Ukrainy z obecnego stanu, gdy wojna okrutnie pustoszy kraj.

Pani Maria Salus anonsuje, że niebawem 28 kwietnia znów się spotkamy na wystawie podsumowującej miniony plener i zaprosimy Ukraińców na letni plener. Dziś przypomina o 17 –tej rocznicy , gdy nas opuścił  nasz św. Jan Paweł II papież. Jemu zawdzięczamy zachwyt i piękno człowieka.

 Na tym spotkanie zakończono i ja tam byłam i wiersz św. pamięci Krzysztofa Nawrota odczytałam i kończę tę chwilę z poezją.

 Halina Główkowska

 Zdjęcia: Weronika Czerw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *