Baseny Tropikalne w Kielcach

Dwie kilkunastoosobowe grupy z naszego UTW zdecydowały się skorzystać z atrakcji oferowanych przez Baseny Tropikalne Binkowski Resort czyli zanurzyć się tropikalnym raju w sercu Gór Świętokrzyskich jak głosi reklama.
Cały obiekt posiada wiele różnych basenów dużych i małych o temperatyrze wody 32 st.- 35st.
Jest tutaj basen z barem wodnym, jacuzzi umożliwiającym masowanie stóp i kręgosłupa. Są tzw. baseny witalne z wodą z dodatkami mineralnymi i algami morskimi.
Leniwa Rzeka była dla nas seniorów dobrą zabawą. W kilkuosobowej grupie odbyliśmy podróż na pontonach wokół parku wodnego. Wesoła zabawa wśród tropikalnej roślinności bardzo nam przypadła do gustu.
Jedną z największych atrakcji Basenów Tropikalnych są trzy zjeżdżalnie wodne. Muszę się przyznać, że miałam duże opory aby wejść do ogromnej zmkniętej rury. Zachęcona przez sympatyczne małżeństwo jednak podjęłam wyzwanie i nie żałuję. Spływ pontonem zjeżdżalnią Magic Eye wśród kolorowych pasów świetlnych , o lekko kosmicznym efekcie okazał się dużą przyjemnością.

To był dobry pomysł Zarządu Świętokrzyskiego UTW aby wypad w tropiki, w smętny Listopad, zaoferować słuchaczom. Dziękujemy koleżankom Teresie i Ewie za przygotowanie projektu i uzyskanie dofinansowania
z Min. Sportu .

Wiele osób łącznie ze mną potraktowała pobyt w kieleckich tropikach jako rekonesans. Wizyta wypadła pomyślnie i mamy chęć już indywidualnie skorzystać z atrakcji proponowanych przez Baseny Tropikalne Binkowski Resort.
Bardzo atrakcyjnie jest wyposażony wodny park zabaw dla dzieci. Myślę, że zabiorę tutaj moje wnuki a ja znów skorzystam z licznych masaży powietrznych i hydromasaży.

Słuchacze Świetokrzyskiego UTW realizując zadanie „Seniorze, bądź aktywny będziesz sprawniejszy” dofinansowany przez Min. Kultury i Sportu w ramach PROGRAMU – SPORT DLA WSZYSTKICH
mogli skorzystać z bezpłatnego wejścia na Baseny Tropikalne w Kielcach.

Jadwiga Dula
Kielce dn. 25.11.21.

Zdjęcia ze strony Baseny Tropikalne- Binkowski Resort oraz Anna Kędzia.