Wspomnienie o Andrzeju Koziei

Rocznica urodzin Andrzeja Koziei
– 12 października 2021 spotkanie sympatyków w kinie Moskwa.

Przed kinem Moskwa zebraliśmy się dla uczczenia naszego ulubionego wykładowcy, by powspominać tego dobrego człowieka, któremu zawdzięczamy wiele wybranych przez niego imprez kulturalnych, wycieczek, przekazów wiedzy o filmie, teatrze, a także spotkania przy herbatce w jego pracowni na UJK w Instytucie Filologii Polskiej przy ul. Leśnej .

Spotkanie zwołali panowie Tomasz Bogucki, Teresa Orlikowska i dyrektor Moćko ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. Przybyli  rodzina Andrzeja, przyjaciele, studenci, uczniowie, współpracownicy z Letniej Szkoły dla Polaków z Kresów Wschodnich i liczna młodzież z Liceum oraz studenci ŚUTW.
Była godzina wspomnień  o Andrzeju przez jego bliskich i przyjaciół oraz pań prowadzących kino Moskwa, które udostępniły nam salę kina. Wyświetlono film o Andrzeju Koziei, urządzono wystawę zdjęć Andrzeja w holu i był poczęstunek dla uczestników.
Wielka niespodzianką okazały się nagrody za filmy, które stworzyła  młodzież z Liceum. Był to świetny pomysł kontynuacji działąń  Andrzeja na niwie filmowej. Była też nauczycielka, która inspiruje i pomaga w realizacji filmików. Wielkie podziękowanie za to szczególne spotkanie w dniu urodzin nieodżałowanego Andrzeja Koziei.

Notatkę sporządziła
 Halina Główkowska
ze  Świętokrzyskiego Uniwersytetu III Wieku w Kielcach.

Kielce dn.14.102021

Od Redakcji www:
Informację n/t tego wydarzenia można przeczytać na witrynie Miasta Kielce.

Film ze strony internetowej Miasta Kielce :

wspomnienie Andrzeja Kozieihttps://youtu.be/__vUBPXxs2s