Rzpoczęcie roku akademickiego 2021/2022

Na ścieżkach kieleckiego Stadionu pojawiło się 11 października kilkadziesiąt leśnych ludzików, pardon, nie ludzików a studentów Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zmierzali bezbłędnie na polanę, gdzie pośrodku płonęło wesolutko ogromne ognisko, a drewniane  stoły uginały się od wszelkich smakołyków.

Tak rozpoczęła się inauguracja nowego roku akademickiego ŚUTW. Dopisała frekwencja studentów. Dopisali zaproszeni goście, których witała prezeska ŚUTW Elżbieta Iwan,   no i dopisała pogoda.

Wiceprezydentka Kielc Agata Wojda życzyła zebranym ciekawych wykładów, interesujących zajęć, a między wierszami obiecała, że ze strony miasta będzie pomoc na miarę możliwości.
Atmosfera na leśnej polanie  była dość luźna i pełna zrozumienia. W trakcie wypowiedzi pani prezydent przybyła na uroczystość Renata Janik wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego i rozpoczęła własne wystąpienie. Gratulowała nam dużego zainteresowania nauką i dążenia do poszerzania wiedzy, wsparła nasze inicjatywy ….
I na polanę wkroczył profesor Jacek Semaniak, wywołując aplauz zgormadzonych, bo jak wiadomo od lat jest wiernym sojusznikiem naszego uniwersytetu. Skorzystał więc z okazji i dowcipnie zauważając, że  skoro znowu przerwał wystąpienie, tym razem pani marszałek,  to  złoży studentom życzenia kolejnego udanego roku. Zapewnił, że chętnie wygłosi dla studentów w trakcie roku akademickiego wykład, no i zaprosił wszystkich do biesiadowania i wspólnej zabawy.
Tak więc splot nieoczekiwanych zdarzeń i wyrozumiałość mówców zakończona została wspólną zabawą, rozmowami w grupkach i podgrupkach, pieczeniem kiełbasek i spożywaniem dóbr wystawionych na stołach.

W trakcie spotkania nieoceniona organizatorka umysłowego rozwoju studentów  ŚUTW Ania Biskup przedstawiła zebranej grupie plan zajęć, który jak zwykle okazał się interesujący i  zapewne ucieszy wszystkich studentów, każdemu z nich dając możliwość wyboru, wedle potrzeb i gustów.

Pomysł zorganizowania inauguracji roku akademickiego w tak niezwykłych okolicznościach, na leśnej polanie, okazał się trafiony i zyskał przychylność studentów, którym marzy  więcej takich spotkań.

maj
Kielce dn. 12.10.2021.

Zdjęcia: Weronika Czerw, Jadwiga Dula

Od Redakcji www:
Miasto Kielce na swoim profilu fb opublikowało zdjęcia i krótką notatkę z naszego inauguracjnego pikniku.

„Świętokrzyski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki w plenerze. Ze względu na zagrożenie zachorowania na COVID-19 słuchacze spotkali się przy ognisku na Stadionie Leśnym. W uroczystości wzięła udział zastępczyni prezydenta Kielc Agata Wojda, która życzyła wszystkim uczestnikom zajęć Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ciekawych wykładów i czasu wypełnionego integracyjnymi spotkaniami.”

Zdjęcia ze strony: Miasto Kielce https://www.facebook.com/kielce.oficjalna