Leszek Kołakowski. Portret z nosorożcem.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach oraz Muzeum Dialogu Kultur – Oddział Muzeum Narodowego w Kielcach serdecznie zapraszają na wystawę Leszek Kołakowski.

28 lutego 2021 r., Muzeum Dialogu Kultur, wstęp bezpłatny.
Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Dialogu Kultur od 28 lutego do 28 marca 2021 r.

Wystawa Leszek Kołakowski. Portret z nosorożcem to zaproszenie do świata filozofii, literatury i teatru. Zaproszenie do spojrzenia na sprawy tego świata z dystansem i przymrużeniem oka.
To również, a raczej przede wszystkim, spotkanie z Leszkiem Kołakowskim – wybitnym polskim filozofem, wykładowcą akademickim, dla wielu autorytetem moralnym i mistrzem, autorem zarówno dzieł naukowych,
jak i tych, które sam określał jako „zabawny dodatek”.

Na wystawie Leszek Kołakowski. Portret z nosorożcem będzie można zobaczyć zdjęcia, książki, filmowe wspomnienia i kopię rękopisu Leszka Kołakowskiego, przekazane przez jego córkę Agnieszkę oraz Wydawnictwo ZNAK. Na wystawie znajdą się również projekty scenograficzne i lalka Nosorożca, zaprojektowane przez Małgorzatę Gałaś-Prokopf – scenografkę i malarkę z Düsseldorfu, do przedstawienia Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?, autorstwa L. Kołakowskiego, adaptacja i reżyseria: Piotr-Bogusław Jędrzejczak, zrealizowanego w TLiA „Kubuś” w Kielcach, premiera – 6.03.2021.

Na zdjęciu kolaż autorstwa M. Matoszki: Nosorożec – A. Dürer i L. Kołakowski z arch. A. Kołakowskiej (córki)
Więcej przeczytasz tutaj.