Gazeta Senior e-wydanie

Dzień dobry Państwu,
mijają tygodnie i coraz trudniej radzić sobie z ograniczeniami, które chronią nasze życie i zdrowie. Pojawiają się kryzysy, dlatego tak ważne jest, aby nasze myśli były pozytywne. Zatroszczmy się o życzliwą rozmowę z drugim człowiekiem, ponieważ każdy ma prawo do gorszego dnia. Mnóstwo podpowiedzi, jak to zrobić w nowym, majowym e-wydaniu Gazety Senior.
Majowe e-wydanie Gazety Senior już dostępne!

Na okładce Beata Rakowska, aktorka teatralna, dubbingowa, serialowa, która opowiedziała Marii Marchwickiej o swojej pracy z seniorami oraz ścieżce prowadzącej ją do miejsca, w którym jest dziś. A Wacław Jan Kroczek, który śledzi losy najstarszych Polaków i relacjonuje je czytelnikom Gazety Senior, opisał historię Pani Emilii Brączyk, niezwykłej stulatki z Torunia. Sięgnijcie po e-wydanie, jeśli chcecie dowiedzieć się, dlaczego w czasie epidemii kupujemy makaron i parówki zamiast zdrowego jedzenia? 
Treść całego numeru w formie e-wydania dostępna jest na stronie: kliknij, aby przeczytać: Gazeta Senior wydanie maj 5/2020

Polecamy

Mądra Babcia rusza z cyklem filmów edukacyjnych pt. „Babcia na bank”. Jak sprawdzić stan konta, zapłacić przelewem rachunki albo zrobić zakupy online? – m.in. tego będzie można się nauczyć śledząc bloga „Mądra Babcia”. Video pierwszego odcinka udostępniliśmy w artykule pod adresem: kliknij, aby obejrzeć: Alior Bank z pomocą Mądrej Babci uczy seniorów bankowania online (VIDEO) Patronem projektu jest Alior Bank.

Najczęściej czytane na GazetaSenior.pl

Przed epidemią wyniki badań dot. mycia rąk Polaków nie były zbyt optymistyczne. Pamiętajmy, że ta forma ochrony przed zakażeniem koronawirusem i innymi patogenami z czasem wywołuje swędzące zaczerwienienia, pękanie skóry, piekący ból. Podpowiadamy, jak sobie z tym radzić? Kliknij, aby przeczytać: Koronawirus. Jak prawidłowo myć ręce. Jak dbać o dłonie (kremy, emolienty).

Maj i czerwiec to czas wysiewu nasion i sadzenia roślin. W tym czasie warto zainwestować w piękno naszego ogrodu. Sprawdźcie zatem jakie kwiaty sprawdzą się w wiosennych miesiącach. Kliknij, aby przeczytać: Wiosenny ogród, czyli jakie rośliny sadzimy w maju i w czerwcu

NIE dla #zostańwdomu z zawałem! Kardiolodzy podkreślają: zawał to wciąż śmiertelna choroba. Nie wolno czekać z wezwaniem pomocy! Polskie ośrodki są dobrze przygotowane, pacjenci są bezpieczni. Więcej o aktualnych procedurach i niepokojących objawach w artykule: kliknij, aby przeczytać: Chroń życie, NIE dla #zostańwdomu z zawałem! Apel kardiologów!

Ciekawe znalezione w Internecie

http://www.najstarsipolacy.pl/ strona jest tworzona na cześć najstarszych Polaków. Opisuje losy polskich stulatków i superstulatków. Każdy może pomóc w zachowaniu dla potomnych tych wyjątkowych osób i ich życia. Jeśli masz w rodzinie lub znasz kogoś, kto jest w wieku ponad 105 lat napisz lub zadzwoń, w zakładce kontakt znajdziesz potrzebne informacje.

Bądźcie zdrowi ciałem i duchem.

Miłego dnia 
Linda Matus
Redaktor Naczelna „Gazety Senior”