Jesień w Zakopanym

Zimowa stolica Polski, ostatniego dnia września, przywitała słuchaczy ŚUTW przyjemną jesienną pogodą. Kto zaplanował sobie wycieczki w góry czy doliny bez przeszkód pogodowych mógł, w ciągu tygodniowego pobytu, je zrealizować. Jesienny wypoczynek urozmaiciła nam koleżanka Ania Wąsowska, która zorganizowała trzy wycieczki objazdowe busem wokół Zakopanego.

Mimo, że to już październik na trasie do Morskiego Oka nie brakowało, zarówno krajowych jaki zagranicznych turystów. Niestety ciągle wiele osób wybiera transport wieloosobowymi dorożkami.
Piesza wędrówka wymaga trochę wysiłku ale nagrodą jest piękny widok z poczuciem że na niego zasłużyliśmy.
Tatrzańskich dolin min. Chochołowskiej, Kościeliskiej czy Strążyskiej zachwalać nie potrzeba. Można nimi wędrować także w nieco gorszą pogodę i tak są piękne widoki. Pod koniec tygodnia sypnęło w górach śniegiem. Nie było to jednak przeszkodą dla 5-osobowej grupy turystek z Kielc aby pokonać górską trasę. Wytrwale wędrowałyśmy po śniegu przez Dolinę Strążyską, Drogą nad Reglami do Kalatówek. W mieście oczywiście śnieg szybko stopniał ale wyżej w górach można było rzucać śnieżkami. W hotelu górskim „Kalatówki” mogłyśmy odpocząć, w przyjemnym wnętrzu i bez tłumu turystów . To było bardzo miłe zakończenie pobytu.

Oczywiście wieczorne, grupowe wyjście do góralskiej tawerny „Bąkowo Zohylina Wyżne” też będziemy mile wspominać.

Jadwiga Dula
Kielce 17.11.2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *