Nekrolog Anny Trybus

Wspomnienie.

Anna Naksianowicz Trybus ur. 1 lutego 1922 r. we Lwowie, zm. 19 października 2019 r. w Kielcach. Absolwentka studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nauczycielka w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kielcach przy ul. Langiewicza – uczyła j. francuskiego. Założycielka kursów dla maturzystów, kończących się egzaminem maturalnym w polskiej ambasadzie PRL w Algierze w latach 70 XX wieku, dla dzieci specjalistów zatrudnionych na kontraktach w Algierii, Maroku i Tunezji. Związana z kieleckim rodem matki Laszczyków. Zamężna z Adamem Trybus, międzynarodowym specjalistą ekonomii. Dwoje dzieci: syn Krzysztof /nie żyje/, córka Barbara Trybus Meurillon żyjąca we Francji.
Anna Trybus była naszą studentką Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i lektorką języka francuskiego przez kilka lat, ucząc bezinteresownie naszych studentów.

W dniu 19 październik br w wieku 97 lat umarła ANNA TRYBUS. Była absolwentką ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, długoletnią nauczycielką języka francuskiego w kieleckich liceach. Do ŚUTW należała przez długie lata, w Klubie Nad Silnicą brała czynny udział w spotkaniach, opowiadała (ciekawie) o Afryce Równikowej, gdzie przebywała przez kilka lat. Cieszyła się bardzo dużą sympatią członków ŚUTW, była zawsze pogodna, odznaczała się dużą erudycją, inteligencją, była ,,jako starsza koleżanka”, wzorem do naśladowania.

CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI!

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 26 października o godz. 13.00
w Domu Pogrzebowym „Wolscy” ul.Radiowa 14

Halina Główkowska i Bogda Matachowska
Kielce dn.22.10.2019