Kwiecień na Plantacji

Pracownia Społeczna Plantacja, klubokawiarnia ul. Planty 9

Działamy w ramach kieleckiego Stowarzyszenia im. Jana Karskiego  jako Pracownia Społeczna Plantacja.
W naszej klubokawiarni mieszczącej się przy ul. Planty 9 organizujemy spotkania z zakresu literatury, socjologii, psychologii dla mieszkańców naszego miasta. Są to w większości spotkania o charakterze otwartym, bezpłatne. Jako prelegentów w większości zapraszamy osoby z naszego regionu, chcąc w ten sposób stworzyć przestrzeń do dzielenia się swoją wiedzą i pasją. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta może zainteresować  także kieleckich seniorów.

  • 3 kwietnia (środa)

Z cyklu PISARZE WYKLĘCI – opowieść o Gustawie Herlingu-Grudzińskim.
            G. Herling Grudziński większość życia spędził za granicą. Przez cały okres PRL był pisarzem wyklętym, jednym z tych, którzy zostali wyeliminowani z życia publicznego.
O życiu i twórczości pisarza opowie  Prof. Stanisław Żak .
Zapraszamy o godzinie 18.00

  • 9 kwietnia (wtorek)

Z cyklu MIASTO – Mieszkańcy mają głos.
Na czym polega włączanie mieszkańców w procesy decyzyjne, które dzieją się w mieście? Jak prowadzić działania partycypacyjne? I …  czy partycypacja zawsze ma sens? Co oznacza traktowanie mieszkańca miasta, jako „eksperta”? A jak to jest w Kielcach?
Próbę odpowiedzi na te i inne pytania podejmie Magdalena Piłat-Borcuch doktor socjologii, wykładowca na UJK .
Zapraszamy o godzinie 18.00

– 10 kwietnia (środa
Z cyklu ROZWÓJ OSOBISTY –  PLANtacJA

Jak zmienić się na wiosnę,  poznać własne zasoby. Jak korzystać ze swoich możliwości podpowie Małgorzata Wirecka-Zemsta psycholog, doradca zawodowy, trener.
Zapraszamy o godzinie 18.00

  • 11 kwietnia (czwartek)

Z cyklu JEDNA SZTUKA – Drabina raju św. Jana Klimaka – myśl i ikona.

Będziemy mieli okazję przyjrzeć się myśli i dziełom jednego z ojców duchowości chrześcijańskiej, poznać bliżej nauczanie stanowiące podstawy prawosławnego monastycyzmu i wpływ jaki wywarło na sztukę pisania ikon .
Spotkanie poprowadzi Michał Płoski, twórca i znawca ikon. Publikujący także teksty o charakterze osobistych refleksji związanych z duchowością i ikoną.  Autor książek: „Notatki z pustelni”, „Suche liście”, „Mała cisza”, członek kieleckiego Klubu Inteligencji Katolickiej, który jest organizatorem spotkania.
Zapraszamy o godzinie 18.00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *