O kobietach wybiórczo i tendencyjnie

Drugi dzień marca, dzień słoneczny a i w Sali naszego Klubu również piękne uśmiechy na twarzach bardzo licznie zgromadzonej publiczności. Nic dziwnego, przecież dziś po raz n-ty występuje nasz ulubiony  KABARET  TRZECI  BIEG !. Ania Krzyczkowska zapowiada, że dzisiejszy występ to panegiryk na cześć pięknej płci, skąd się wzięła kobieta, jakie refleksje towarzyszyły Bogu przy jej tworzeniu, co należało zrobić aby była mądra, piękna, dobra, co z czym wymieszać, aby końcowy efekt wyszedł na PLUS. Zespół w składzie 9 osób śpiewał, recytował, uśmiechał się, dziękował  za oklaski i wyglądał!!.
Były to pastisze różnych wierszy, piosenek na cześć kobiet, o pannach mądrych i głupich (wg biblii), o roli kapelusza w  naszym życiu co zasłoni niepotrzebną zmarszczkę albo uwypukli piękne „oko”. Przy omawianiu różnych cech kobiet nie można nie wspomnieć o róży, która jest piękna ale ma też kolce…o diecie, liczeniu kalorii, jedzeniu korzonków i częstowaniu „przyjaciółek” przepysznym ciastem.
Słyszałyśmy o kobietach z Wenus i mężczyznach z Marsa, o wpływie planet na różne cechy poszczególnych płci (…a ryby kochają tylko na niby…) Mężczyzna jednak jest uzależniony od płci przeciwnej : matka, żona (bierze jak kredyt w banku), czasami miłość z rozsądku, często jest egocentryczny –chciałby mieć ze 4 żony, ale musiałby mieć 4 pensje i oczywiście 4 teściowe. Teresa śpiewa:” Weź mnie, przytul, kran napraw” czyste życie.
Każdy z nas zna dwa ważne słowa: DOM i MATKA. Każda z nas  przechodzi różne etapy życia nie tylko rodzinnego, ale zawsze najważniejsze są wnuczęta, to dla nich ogródeczek wypielą, pojadą rowerem i energia je rozpiera. Natomiast dziadek ma TV, fotel a ruch to zdrowie i długie życie! A przecież każda kobieta pragnie miłości, czułości, zainteresowania….
Było jeszcze dużo miłych i serdecznych słów, określeń, uśmiechów, ale nie będę wszystkiego przytaczać.

 To wszystko co opisałam a niektórzy zobaczyli to oczywiście skrót występu naszego Kabaretu, który wystąpił w składzie: Weronika Czerw, Ryszard Dachowski, Teresa Gremba,  Nina Łucak, Jaga Machowska, Jolanta Mojecka, Teresa Mróz, Grażyna Sygut i Anka Krzyczkowska, która układała teksty, stroje, scenariusz, reżyserowała ale też śpiewała i uśmiechała się!BRAWO I GRATULACJE DLA WSZYSTKICH!Występ bardzo się podobał, niektóre cytaty długo były powtarzane.

Zdjęcia wykonał Ryszard Misiorek a opisała Bogda Matachowska

P.S.Kabaret SUTW „Trzeci  bieg” zaprasza na widowisko prawie historyczne „Album rodzinny – czyli fotograficzny odświeżacz pamięci”.Występ12i 13 marca (wtorek, środa)o godz.17na Małej Scenie KCK. Wstęp wolny. Zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *