Koniec roku akademickiego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego to wydarzenie na które niecierpliwie oczekują uczniowie. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z pewnością też cieszą się z nadchodzących letnich wakacji, wyjazdów nad morze czy też w góry, możliwością częstszych kontaktów z rodziną.

Uroczystość zamknięcia roku akademickiego w ŚUTW odbyła się dn. 18 czerwca w Woj. Domu Kultury. 
Prezes stowarzyszenia Elżbieta Iwan podziękowała słuchaczom za aktywny udział w zajęciach. Zaapelowała też o pomoc w sprawach organizacyjnych w najbliższym roku szkolnym.
Wszystkim słuchaczom życzyła zdrowych, radosnych i beztroskich wakacji.
Część artystyczną wypełnił nasz Kabaret „Trzeci Bieg”, satyrycznym programem o miłości
 pt.” Con amore – czyli o miłości z mieszanymi uczuciami”.

Nieco wcześniej bo dn. 2.06 2018 uczestniczyłam w zakończeniu zajęć w Klubie „Nad Silnicą”.
Koordynatorka klubu Bogusia Matachowska podziękowała wszystkim osobom aktywnie uczestniczącym w zajęciach klubowych, oraz osobom wspierającym jego działalność. Każda wymieniona osoba została uhonorowana  pięknie wydrukowanym podziękowaniem Klubu „Nad Silnicą” i Zarządu Świętokrzyskiego UTW. Po części oficjalnej w wakacyjny nastrój wprowadził nas, kolorowy Zespół Wokalny „Tu i Teraz”. Zachęcili wszystkich do wspólnego śpiewania. Przyjemnie było pokołysać się w rytm piosenek i „wspomagać” zespół w refrenach.
Popłynęły znane piosenki min.:”W zielonym gaju”, „Chcę wyjechać na wieś”, „Rokiczanka”, „Chciało się Zosi jagódek”, „Zosia izbę zamiatała”. Mnie sczególnie w ucho wpadła melodia i tekst „Rokiczanki”. Pewnie dlatego, że na mojej ulicy teraz kwitną lipy no i ten zapach!

Chciałabym też wspomnieć o innym pięknym wydarzeniu na naszym UTW. W dn.28 maja, przed wykładem, wszystkich słuchaczy zaskoczył nasz chór „Cantabile” swoim występem z okazji Dnia Matki. Tym razem Panie ubrały się mniej oficjalnie, w barwne, majowe bluzki. Wszyscy razem z chórem nuciliśmy: „Nie ma jak u mamy”, „Matko moja ja wiem”, „Do Ciebie mamo”.

 Wakacje czas zacząć!
Na ciekawych wykładach, seminariach i innych zajęciach spotkamy się za trzy miesiące.

Miłych Wakacji!

Jadwiga Dula
Kielce dn. 20.06.2018

Zdjęcia w galerii: Bożena Kwapińska-Łaskawiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *